Разлика помеѓу преработките на „NGC 121“

Одземени 5 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Исправка на прелом и/или збор, replaced: Објектот претставува → Телото претставува using AWB)
|алтернативни ознаки=ESO 50-SC12, in SMC
}}
'''NGC 121''' — [[збиено ѕвездено јато]] во соѕвездието [[Тукан (соѕвездие)|Тукан]], кое се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот Телото претставува [[Дрееров објект]].
 
Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 121 се споменува и како ESO 50-SC12, in SMC .