Крушица (Кичевско): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
Стилска исправка using AWB
с (→‎Самоуправа и политика: Стилска исправка, replaced: Администрација и политика → Самоуправа и политика using AWB)
с (Стилска исправка using AWB)
 
* [[Кочо Куршума]] - македонски револуционер.
 
==Наводи==
{{Наводи}}
 
==Поврзано==
* [[Општина Вранештица]]
* [[Кичево]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
==Надворешни врски==