Разлика помеѓу преработките на „Амазон (појаснување)“

Одбиена последната промена (од 2606:A000:140E:8089:18A6:DD65:D8A9:C0D4) и ја поврати преработката 3301869 на Bjankuloski06
(Social type)
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 2606:A000:140E:8089:18A6:DD65:D8A9:C0D4) и ја поврати преработката 3301869 на Bjankuloski06)
 
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
Поимот '''Амазон''' може да означува или да се однесува на:
<br />
 
* Област во [[Бразил]] - [[Амазонија]]
* YEAH!
* Река во Бразил - [[Амазон (река)|Амазон]]
*
* Женски [[Хероина|хероини]] (воини) - [[Амазонки]].
*
* [[Amazon.com]] - [[САД|американска]] компанија која се бави со онлајн продажба, со седиште во [[Сиетл, Вашингтон]]
*
 
{{Појаснување}}