Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 8 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎Самоуправа и политика: Стилска исправка, replaced: Администрација и политика → Самоуправа и политика using AWB
с (→‎Надворешни врски: Замането со тековен назив на предлошка, replaced: {{Населени места во Општина Струмица}} → {{Општина Струми using AWB)
с (→‎Самоуправа и политика: Стилска исправка, replaced: Администрација и политика → Самоуправа и политика using AWB)
* РЕ на ЈПКД Комуналец — Струмица
 
==АдминистрацијаСамоуправа и политика==
 
=== Изборно место ===