Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бугарија“

Видете исто така.
(Галериjа.)
(Видете исто така.)
Image:Naval Jack of Bulgaria.svg|Џак на бугарската воена морнарица
</gallery>
 
== Видете исто така ==
[[Грб на Бугарија]]
 
[[Мила Родино|Национална химна на Бугарија]]
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија:Бугарија]]
[[Категорија:Национални симболи на Бугарија]]
 
{{Europe topic|Знаме на|Знамиња во Европа}}
 
1.694

уредувања