683 Ланција: Разлика помеѓу преработките

Додадени 84 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox planet | discovery=yes | physical_characteristics = yes | bgcolour=#FFFFC0 | image=250px | c...)
 
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Откритија на Макс Волф]]
[[Категорија:Астрономски објекти откриени во 1909 година]]
[[Категорија:Астероиди наречени по личности]]
 
 
{{beltasteroid-stub}}