Разлика помеѓу преработките на „The Who“

Одземени 36 бајти ,  пред 13 години
asdsad
с (The who преместена како The Who)
(asdsad)
| Background = group_or_band
| Genre = [[Рок]], [[Хард рок]], [[Поп рок]], [[Арт рок]]
| Origin = [[Shepherd's Bush]], [[Западен Лондон]], [[Англија]]
| Years_active = 1964–1982, 1985, 1988-1989, 1996–1997, 1999-present
| Label = [[Decca Records|Decca]], [[Brunswick Records|Brunswick]], [[Polydor Records|Polydor]], [[Track Records|Track]], [[MCA Records|MCA]], [[Republic Records|Universal Republic]], [[Warner Bros. Records|Warner Bros.]], ([[The Who discography#Rights to catalogue|More info]])
114

уредувања