Разлика помеѓу преработките на „Помош:Разговорна страница“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки using AWB
(обновување)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки using AWB)
 
'''Страници за разговор''' се посебен тип на википедија статии, кои се користат за дискусија на промените што се прават во соодветните „главни“ статии.
Сите Википедија статии, кориснички страници, шаблонипредлошки итн имаат своја '''страница за разговор'''.
 
* '''Разговор за статии''' се користи за дискутирање на промените што се прават на конкретната статија.