Портал:Класична музика/Композитори/Барокни композитори на буква А: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Кореа → Кореја using AWB
сНема опис на уредувањето
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Кореа → Кореја using AWB)
 
*[[Абундио Антонели]]
*[[Хуан Аранес]]
*[[Франциско КореаКореја де Арауксо]]
*[[Хуан де Араухо]]
*[[Атилио Ариости]]