Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Гостивар““

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: археолошки локалитет → археолошко наоѓалиште using AWB
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: археолошки локалитет → археолошко наоѓалиште using AWB)
''Ова е статија за железничка станица. Статијата за истоимениотистоименото [[Железничка Станица (Гостивар)|археолошкиархеолошко локалитетнаоѓалиште се наоѓа тука]].''
{{Infobox station
| name = ЖС „Гостивар“