Разлика помеѓу преработките на „ЖС „Зајас““

Одземени 27 бајти ,  пред 1 година
с
Јазична исправка, replaced: археолошкиот локалитет → археолошкото наоѓалиште using AWB
с (Јазична исправка, replaced: археолошкиот локалитет → археолошкото наоѓалиште using AWB)
:''Ова е статија за железничка станица. За археолошкиотархеолошкото локалитетнаоѓалиште видете [[железничка Станица (Зајас)|тука]]''
 
{{Location map
|position = right
}}
'''Железничката станица „Зајас“''' е [[железничка станица]] во [[Република Македонија]], со следниве [[географски координати]]: [[латитуда|СГШ]] 41<sup><small>o</small></sup> 36<nowiki>'</nowiki> 59<nowiki>''</nowiki>, [[лонгитуда|ИГД]] 20<sup><small>o</small></sup> 56<nowiki>'</nowiki> 26<nowiki>''</nowiki>.
 
== Возен ред ==
 
{{Никулец за железничка станица во Република Македонија}}
 
[[Категорија:Железнички станици во Република Македонија|Зајас]]