Разлика помеѓу преработките на „Андреј Петров“

Одземени 80 бајти ,  пред 7 месеци
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
 
Петров во 1998 година станал член на СДСМ. Бил заменик шеф на Изборен штаб на ОО СДСМ во [[Карпош]] на парламентарни избори [[2002]] година, шеф на Регионалниот изборен штаб на ИЕ 1 во [[2006]] година на парламентарни избори, шеф на Градскиот изборен штаб на претседателски и локални избори [[2009]] година. Во периодот од 2003 до 2005 година бил секретар на ОО СДСМ Карпош, а од 2006 до 2009 година станал член на извршниот одбор на СДСМ.
 
Моментално Петров е секретар на партијата.
 
== Политичка кариера ==