Разлика помеѓу преработките на „Список на австриски знамиња“

Замена на Image:Flag_of_Salzburg.svg со Image:Flag_of_Salzburg,_Vienna,_Vorarlberg.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: identical files).
(Бришење на "Naval_Ensign_of_Austria-Hungary_(1918).svg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Christian Ferrer поради: per [[:)
(Замена на Image:Flag_of_Salzburg.svg со Image:Flag_of_Salzburg,_Vienna,_Vorarlberg.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: identical files).)
 
|
|-
| [[Податотека:Flag of Salzburg, Vienna, Vorarlberg.svg|100px]]
|
| Знаме на [[Салцбург (покраина)|Салцбург]]