Разлика помеѓу преработките на „Прилепско Кралство“

Додадени 13 бајти ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Османлиска империја → Османлиско Царство using AWB)
}}
 
'''Прилепското кралство''' било средновековна српска држава во западна Македонија, со седиште во Прилеп. Владетели биле кралевите [[Волкашин]] и [[Крале Марко]].
 
== Кралството во времето на Волкашин ==
Анонимен корисник