Каврак: Разлика помеѓу преработките

Одземени 48 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Отстранување на непотребна предлошка using AWB
с (→‎Надворешни врски: Спуштање на предлошка за никулец од најгоре using AWB)
с (→‎top: Отстранување на непотребна предлошка using AWB)
}}
'''Каврак''' — село во [[Општина Кратово]], во околината на градот [[Кратово]].
 
{{Македонија-гео-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==