Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Одземен 1 бајт ,  пред 1 година
с
Спуштање на предлошка за никулец од најгоре using AWB
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: општина=Општина Липково → општина=Липково using AWB)
с (Спуштање на предлошка за никулец од најгоре using AWB)
'''Гошинце''' — село во [[Општина Липково]].
 
{{Македонија-гео-никулец}}
 
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
== Надворешни врски ==
 
{{Македонија-гео-никулец}}
{{Општина Липково}}