Азотна киселина: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: ar:حمض النتريك
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bs:Dušična kiselina)
с (Бот Менува: ar:حمض النتريك)
[[Категорија:киселини]]
 
[[ar:حمض نتريكالنتريك]]
[[bg:Азотна киселина]]
[[br:Trenkenn nitrek]]
6.250

уредувања