Разлика помеѓу преработките на „Список на премиери на Обединетото Кралство“

Бришење на "Theresa_May_Official_(cropped).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Josve05a поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/File
(Бришење на "Theresa_May_Official_(cropped).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Josve05a поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/File)
 
! width=3 style="background-color: {{Conservative Party (UK)/meta/color}}" |
| width=135|[[Тереза Меј]]
|
| [[Податотека:Theresa May Official (cropped).jpg|60px]]
| [[13 јули]] [[2016]]
| [[24 јули]] [[2019]]