Разлика помеѓу преработките на „Охридско-струшка Котлина“

с
→‎Поделба: Замена со тековно име, replaced: Дебарца → Дебрца using AWB
с (отстранета Категорија:Поградец (округ); додадена Категорија:Поградец користејќи го HotCat)
с (→‎Поделба: Замена со тековно име, replaced: Дебарца → Дебрца using AWB)
 
* [[Струшко Поле]]
* [[Поградечко Поле]]
* [[ДебарцаДебрца]] (поделена на Горна, Средна и Долна)
 
== Поврзано ==