Разлика помеѓу преработките на „3 век п.н.е.“

Одземен 1 бајт ,  пред 5 месеци
Замена на Image:Maurya_Dynasty_in_265_BCE.jpg со Image:Maurya_empire_in_265_BCE.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed:).
с (Јазична исправка, replaced: дијаметарот → пречникот using AWB)
(Замена на Image:Maurya_Dynasty_in_265_BCE.jpg со Image:Maurya_empire_in_265_BCE.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed:).)
* Бил изграден театарот во [[Епидаур]] (со подоцнежни додатоци).
 
[[Податотека:Maurya Dynastyempire in 265 BCE.jpg|мини|253x253пкс|Мапа на [[Мауријска империја|Мауријската империја]], каде се прикажани поголемите градови, рани будистички места, указите на Ашока итн.]]
 
===[[280-ти п.н.е.]]===