Разлика помеѓу преработките на „Градови во Шведска“

Одземени 9 бајти ,  пред 3 месеци
Замена на Image:Borås_municipal_arms.svg со Image:Borås_vapen.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set) · See [[:c::Category
(Замена на Image:Borås_municipal_arms.svg со Image:Borås_vapen.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing names of file set) · See [[:c::Category)
 
|13. || align="left" | [[Јевле]] || Gävle || [[File:Gävle vapen.svg|45px]] || 67.856 || 68.700 || align="left" | [[Јевлеборг (округ)|Јевлеборг]]
|-
|14. || align="left" | [[Бурос]] || Borås || [[File:Borås municipal armsvapen.svg|45px]] || 61.929 || 63.441 || align="left" | [[Вестра Јеталанд (округ)|Вестра Јеталанд]]
|-
|15. || align="left" | [[Седертелје]] || Södertälje || [[File:Södertälje vapen.svg|45px]] || 59.342 || 60.279 || align="left" | [[Стокхолм (округ)|Стокхолм]]