Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Избрана слика/2017/мај“

 
|<!---3-->[[Податотека:Iglesia de Nuestra Señora de África, Ceuta, España, 2015-12-10, DD 70-72 HDR.JPG|245x245п]]<br />Црквата „Пресв. Богородица Африканска“ во [[Сеута]] — шпанска ексклава на северниот брег на Африка.
|<!---4-->[[Податотека:Si-o-se Pol, Isfahan, Irán, 2016-09-19, DD 07-15 HDR PAN.jpg|245x245п]]<br />Мостот „[[Си-о-се пол]]“ (или Мост на триесет и трите лаци) во [[Исфахан]], Иран.
|<!---5-->[[Податотека:Blue-tailed damselfly (Ischnura elegans) femaleteneral infuscans-obsoletafemale 2violacea.jpg|245x245п]]<br />[[Голема водна девица]] (''Ischnura elegans'', женка) во [[Оксфордшир]], Англија.
|<!---6-->[[Податотека:Brockhampton Estate - gatehouse and manor house 2.jpg|245x245п]]<br />[[Велепоседнички дом]] од XV век со [[шанец]] и стражарница. Брокхемптонски посед, [[Херефордшир]], Англија.
|<!---7-->[[Податотека:Peilstein 20160507 01.JPG|245x245п]]<br />Спили на планината Пајлштајн во [[Виенска Шума|Виенската Шума]], [[Долна Австрија]].