Разлика помеѓу преработките на „Луизијана“

Одземени 19 бајти ,  пред 1 месец
Замена на Image:Great_Seal_of_the_State_of_Louisiana.svg со Image:Seal_of_Louisiana.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Seal of Louis
с (→‎Религија: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана веб страница → Наведена мрежна страница (2) using AWB)
(Замена на Image:Great_Seal_of_the_State_of_Louisiana.svg со Image:Seal_of_Louisiana.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: [[:c::File:Seal of Louis)
| знаме = Flag of Louisiana.svg
| старо знаме =
| печат = Great Seal of the State of Louisiana.svg
| карта = Map of USA LA.svg
| прекар = Bayou State<br />Child of the Mississippi<br />Creole State<br />Pelican State<br />Sportsman's Paradise<br />Sugar State