Разлика помеѓу преработките на „Стефче Трпковски“

Додадени 70 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Стефче Трпковски''' (р. {{роден на|7|август|1982}} во {{роден во|Скопје}}) — [[Македонија|македонски]] политичар од редовите на [[ВМРО-ДПМНЕ]], кој е актуелен градоначалник на [[Општина Сопиште]]. На функцијата стапил по [[Локални избори во Македонија (20172013)|локалните избори во 20172013 година]].<ref>{{Наведена мрежна страница|url=httphttps://wwwmk.secwikipedia.mkorg/sumarni-rezultati-od-vtoriot-krug-za-izbor-na-gradonachalnici-na-opshtinite-vo-rm-lokalni-izbori-2017wiki/%D0%9B%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8_%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8_%D0%B2%D0%BE_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0_(2013)|title=Сумарни резултати од вториот круг за избор на градоначалници на општините во РМ – Локални избори 2017|last=|first=|date=30 октомври 2017|work=[[Државна изборна комисија на Македонија]]|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=2 декември 2017}}</ref>
 
Пред да стане градоначалник, тој бил геодетски инжинер. Дипломирал на Градежниот факултет во Скопје.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://faktor.mk/sopishte-intervju-stefche-trpkovski-k-e|title=Интервју Стефче Трпковски: Сопиште ќе добие вода, пошироки улици, банкомати, Сончев град!|work=Фактор Портал|accessdate=2020-03-26}}</ref>
Анонимен корисник