Разлика помеѓу преработките на „Спутник 1“

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced:  km →  км (2) using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: градчето → гратчето using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced:  km →  км (2) using AWB)
|-
| '''Орбита:'''
| 227 kmкм x 947 kmкм x 65,1° x 96,8 min.
|-
|'''Испаднат од орбита:'''