Разлика помеѓу преработките на „Хакасија“

Додадени 24 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
с (→‎Историја: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| [[Федерални окрузи на Русија|Федерален округ]]: || [[Сибирски федерален округ|Сибирски]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 61.600&nbsp;km²км<sup>2</sup>
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 538.221 ''<small>(2006.)</small>''
| [[Главен град]]: || [[Абакан (град)|Абакан]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Густина на население]]: || 8,7 стан./km²км<sup>2</sup>
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}