Флорес (департман): Разлика помеѓу преработките

с
Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
(Замена на Image:Flores_Department_Coa.png со Image:Coat_of_arms_of_Flores_Department.png (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed:).)
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| Главен град: || [[Тринидад, Уругвај|Тринидад]]
|-
| Ареа: || 5.144 km²км<sup>2</sup>
|-
| Население:
|-
| [[Густина на население]]:
| 4,88 жит./km²км<sup>2</sup>
|-
| [[Демоним]]:
|}
 
'''Флорес''' ''([[шпански]]: Flores'') е [[департман во Уругвај]]. Главен град е [[Тринидад, Уругвај|Тринидад]]. Флорес лежи во југо-централниот дел на [[Уругвај]].
 
 
== Градови ==
| 20.982
|}
 
 
== Надворешни врски ==