Разлика помеѓу преработките на „Пензенска Област“

Додадени 24 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| [[Федерални окрузи во Русија|Округ]]: || [[Приволшки федерален округ|Приволшки]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 43 200 [[km²км<sup>2</sup>]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 1 452 941''<small>( 2002)</small>''
| [[Главен град]]: || [[Пенза]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Густина на население]]: || 33.6 жит. на km²км<sup>2</sup>
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| Повикувачки број: || <code>58</code>