Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с Replaced raster image with an image of format SVG.
с →‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
Ред 16:
| [[Федерални окрузи во Русија|Округ]]: || [[Централен федерален округ|Централен]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 29 800 [[km²км<sup>2</sup>]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 1 235 091''<small>( 2002)</small>''
Ред 22:
| [[Главен град]]: || [[Курск]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Густина на население]]: || 41.4 жит. на km²км<sup>2</sup>
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| Повикувачки број: || <code>46</code>