Разлика помеѓу преработките на „Карсон Сити“

Додадени 25 бајти ,  пред 9 месеци
с
Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| партија =
| површина = 435
| копно = 403 km²км<sup>2</sup>
| вода = 32 km²км<sup>2</sup>
| паркови =
| надморска височина = 1,463
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Невада]]
[[Категорија:Главни градови на САД]]