Разлика помеѓу преработките на „Ингушетија“

Додадени 24 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
с (Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| [[Федерални окрузи во Русија|Федерален округ]]: || [[Јужен федерален округ|Јужнен]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Површина]]: || 2.963&nbsp;km²км<sup>2</sup>
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Население]]: || 486.970 ''<small>(2006.)</small>''
| [[Главен град]]: || [[Магас]]
|----- bgcolor="#FFFFFF"
| [[Густина на население]]: || 164 жит./km²км<sup>2</sup>
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}