Разлика помеѓу преработките на „Западен Бенгал“

Додадени 33 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (3) using AWB
с (додадена Категорија:Западен Бенгал користејќи го HotCat)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (3) using AWB)
 
|-----
| [[Површина]]:
| 88.752 km²км<sup>2</sup>
|-----
| [[Население]]:
| 80.221.171
|-----
| [[Густина на население]]: || 904 жит./km²км<sup>2</sup>
|-----
| [[Јазик]]:
|-----
| [[Религија]]:
|
 
|-----
| Веб-сајт:
|}
 
'''Западен Бенгал''' е сојузна држава во источна [[Индија]] со површина од 88.752 km²км<sup>2</sup> и 80.221.171 жители.
 
'''Западен Бенгал''' е сојузна држава во источна [[Индија]] со површина од 88.752 km² и 80.221.171 жители.
 
 
{{Индија}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Сојузни држави и територии на Индија]]
[[Категорија:Западен Бенгал| ]]