Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
с (→‎top: Додадена категорија using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
 
|-
| [[Површина]]<br />&nbsp;- Вкупно <br />&nbsp;- % вода
| [[Републики на Советскиот Сојуз|Рангирана]] како 13-та во СССР <br /> 45,226 [[Квадратен километар|km²км<sup>2</sup>]]<br /> 4.56%
|-
| [[Население]]<br />&nbsp;- Вкупно&nbsp;([[1989]]) <br />&nbsp;- [[Густина на население|Густина]]
| [[Републики на Советскиот Сојуз|Рангирана]] 15-та (последна) во СССР<br /> 1,565,662<br /> 31,6/km²км<sup>2</sup>
|-
| [[Валута]]