Анаполис (Мериленд): Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 3 години
с
Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
| партија =
| површина = 19.7
| копно = 17.4 km²км<sup>2</sup>
| вода = 2.3 km²км<sup>2</sup>
| паркови =
| надморска височина = 12
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Градови во Мериленд]]
[[Категорија:Главни градови на САД]]