Њуфаундленд и Лабрадор: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: Официјален јазик → Службен јазик using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (2) using AWB)
|-
| '''Површина'''
| 373,872&nbsp;km²км<sup>2</sup>
|-
| [[Популација]]<br /><br />2005. године<br />Место во Канада:<br />'''Густина на население'''<br />2005. година:<br />
| <br /><br />533,800<br />9. по реду<br /><br />1.43/km²км<sup>2</sup><br />
|-
| '''вебсајт'''