Разлика помеѓу преработките на „Тамил Наду“

Додадени 33 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (3) using AWB
с (додадена Категорија:Тамил Наду користејќи го HotCat)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: km² → км<sup>2</sup> (3) using AWB)
|-----
| [[Површина]]:
| 130.058 km²км<sup>2</sup>
|-----
| [[Население]]:
| 66.396.000
|-----
| [[Густина на население]]: || 511 жит./km²км<sup>2</sup>
|-----
| [[Јазик]]:
|-----
| [[Религија]]:
|
 
|-----
| Веб-сајт:
|}
 
'''Тамил Наду''' е сојузна држава во јужна [[Индија]] со површина од 130.058 km²км<sup>2</sup> и 66.396.000 жители.
 
'''Тамил Наду''' е сојузна држава во јужна [[Индија]] со површина од 130.058 km² и 66.396.000 жители.
 
 
{{Индија}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Сојузни држави и територии на Индија]]
[[Категорија:Тамил Наду| ]]