Разлика помеѓу преработките на „Ден на вљубените“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎'''Саудиска Арабија''': Правописна исправка, replaced: отсран → отстран using AWB
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат (2) using AWB)
с (→‎'''Саудиска Арабија''': Правописна исправка, replaced: отсран → отстран using AWB)
===== '''Саудиска Арабија''' =====
 
Во Саудиска Арабија,во 2002 и 2008 година,религиската полиција ја забранија продажбата на сите предмети на Денот на вљубените,велејќи им на вработените во продавниците да ги отсранатотстранат сите црвени предмети,како денот кој се смета за хриситјански празник.Во 2008 година оваа забрана се создаде од црниот пазар на рози и стутканата хартија.
 
===== '''Пакистан''' =====