Разлика помеѓу преработките на „Семрежен услужник“

с
→‎Место: Правописна исправка, replaced: кој што → којшто using AWB
с (Правописна исправка, replaced: кои што → коишто using AWB)
с (→‎Место: Правописна исправка, replaced: кој што → којшто using AWB)
=== Место ===
 
При користење на ISDN или dial-up метод на поврзување, семрежниот услужник неможе да ја утврди физичката локација на повикувачот, освен користење на бројот кој штокојшто се пренесува преку соодветна форма на Caller ID; Целосно е возможно да се поврзете на пример со услужникот кој се наоѓа во [[Мексико]] и во [[САД]]. Другите начини на поврзување, како што се кабел или DSL побаруваат фиксна регистрирана јазол врска која што е поврзана со услужникот преку физичка адреса.
 
== ИСП интерконекција ==