Дмитриј Иванович Менделеев: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Менделеев и вотката: Додадена категорија using AWB
с (→‎Менделеев и вотката: Отстранета категорија using AWB)
с (→‎Менделеев и вотката: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Апсолвенти на Санктпетербуршкиот државен универзитет]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]