Разлика помеѓу преработките на „Фосил“

Одземен 81 бајт ,  пред 11 месец
с
→‎top: Отстранета категорија using AWB
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: кои што → коишто (3) using AWB)
с (→‎top: Отстранета категорија using AWB)
 
[[Категорија:Палеонтологија]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]