Разлика помеѓу преработките на „Центрифугална сила“

с
→‎Weblinks: Отстранување на категорија using AWB
с (Правописна исправка, replaced: истотака → исто така using AWB)
с (→‎Weblinks: Отстранување на категорија using AWB)
[[Категорија:Класична механика]]
[[Категорија:Центрифугација]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]