Разлика помеѓу преработките на „Дмитриј Иванович Менделеев“

с
→‎Менделеев и вотката: Отстранување на категорија using AWB
с (→‎Менделеев и вотката: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Менделеев и вотката: Отстранување на категорија using AWB)
[[Категорија:Дописни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Апсолвенти на Санктпетербуршкиот државен универзитет]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]