Име на Југославија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Поврзано: Отстранување на категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: истотака → исто така using AWB)
с (→‎Поврзано: Отстранување на категорија using AWB)
[[Категорија:Кралство Југославија]]
[[Категорија:Имиња на држави]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]