Разлика помеѓу преработките на „Алкален метал“

Одземен 81 бајт ,  пред 7 месеци
с
→‎Својства: Отстранување на категорија using AWB
с (→‎Својства: Правописна исправка, replaced: истотака → исто така using AWB)
с (→‎Својства: Отстранување на категорија using AWB)
 
 
[[Категорија:Алкални метали|*]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]