Спортска Сала Јасмин: Разлика помеѓу преработките

с
Правописна исправка, replaced: истотака → исто така using AWB
сНема опис на уредувањето
с (Правописна исправка, replaced: истотака → исто така using AWB)
 
Салата најмногу се користи за натпреварите на [[КК Фени Индустри]].<ref>http://www.kkfeni.com/Galerija/Sala%20Jasmin/index.html</ref>
Салата истотакаисто така се користи за концерти и натпреварите на [[ГРК Кавадарци]] во [[Ракомет]].<ref>http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2010-11/match/3/030/HC+VV+Tikvesh+06+-+KS+%22Azoty-Pulawy%22</ref>
==Настани==
* [[Куп на Македонија во кошарка 1998]]
[[Категорија:Спортски зданија во Кавадарци|Ј]]
[[Категорија:Кошаркарски собиралишта во Македонија|Ј]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]