Разлика помеѓу преработките на „Јакоб Берцелиус“

Додаден 81 бајт ,  пред 8 месеци
с
→‎Фамилија: Додадена категорија using AWB
с (→‎Право на определени пропорции: Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (→‎Фамилија: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Странски членови на Кралското друштво]]
[[Категорија:Почесни членови на Петербуршката академија на науките]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]