Алберт Велики: Разлика помеѓу преработките

Додаден 81 бајт ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Додадена категорија using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Јазична исправка, replaced: Света Римска Империја → Свето Римско Царство using AWB)
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
[[Категорија:Членови на Доминиканскиот ред]]
[[Категорија:Личности овековечени во споменикот „Валхала“]]
[[Категорија:Откривачи на хемиски елементи]]