Навртка: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Врсти на навртки: Јазична исправка, replaced: шестоаголни → шестаголни using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Шестоаголна → Шестаголна using AWB)
с (→‎Врсти на навртки: Јазична исправка, replaced: шестоаголни → шестаголни using AWB)
* Со [[жлеб]]ови и [[расцепи|искривена игла]]
* Со назабен прстен
[[Податотека:nut-hardware.jpg|thumb|right|400px|Пеперушкини, шестоаголнишестаголни и други навртки]]
 
== Види уште ==