Разлика помеѓу преработките на „Еленор Рузвелт“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=yes → df=yes (2) using AWB
с (→‎'''Бракот и семејниот живот''': Јазична исправка, replaced: бизнисмен → стопанственик (3) using AWB)
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: mf=yes → df=yes (2) using AWB)
| birth_name = Anna Eleanor Roosevelt
 
| birth_date = {{birth date|mfdf=yes|1884|10|11}}
 
| birth_place =[[New York City|New York]], [[New York]]<br />[[САД]]
 
| death_date = {{death date and age|mfdf=yes|1962|11|7|1884|10|11}}
 
| death_place =[[New York City|New York]], [[New York]]<br />[[САД]]