Разлика помеѓу преработките на „Sunset Strip“

Додадени 130 бајти ,  пред 13 години
с
+interwikii, kategorija
(асд)
с (+interwikii, kategorija)
[[Image:Sunsetblvd.jpg|thumb|]]
'''Sunset Strip''' е името на една мијла и половина од [[Sunset Boulevard]] што поминува низ [[Западен Холивуд]], [[Калифорнија]]. Започнува од источната граница на West Hollywood со [[Холивуд]] кај '''Crescent Heights Boulevard''', до неговата западна граница со [[Беверли Хилс]] кај '''Doheny Drive'''. Sunset Strip е позната по големиот број на бутици, ресторани, рок клубови, и nightclubs кој се на врвот од забавната индустрија. Исто така е позната по нејзиниот заштитен знак од огромни, разнобојни [[билборди]] и по тоа што е место каде што излегуваат и се дружат рок ѕвездите и филмските ѕвезди.
 
[[Категорија:Калифорнија]]
 
[[en:Sunset Strip]]
[[es:Sunset Strip]]
[[fr:Sunset Strip]]
[[nl:Sunset Strip]]
2.137

уредувања